Aysun GEMALMAYAN
İlkokul Okul Müdürü
Jale ATAŞALAR
Ortaokul Okul Müdürü

Adını taşımaktan büyük bir onur duyduğumuz değerli eğitimci ve bilim adamı merhum Prof. Dr. İhsan Doğramacı’nın kurduğu okulumuzun ağ sayfasına hoş geldiniz.

İhsan Doğramacı Vakfı Özel Bilkent İlköğretim Okulu Ailesi olarak 20 yıldır gökkuşağının renklerine benzettiğimiz eğitim yolculuğumuzu sürdürürken Ulu Önderimiz Atatürk’ün ilke ve inkılaplarının ışığında deneyimli kadromuz, çağdaş eğitim kalitesinden ödün vermeyen anlayışımız ve gelişmiş ülkelerin sahip olduğu teknik donanımlarımız ile en değerli hazinemiz olan geleceğin büyükleri öğrencilerimize kültürlerarası anlayış ve saygı çerçevesinde kaliteli eğitimi sunmayı ilke edindik. Onlara;

  • Sorgulamaya dayalı,
  • kavram, beceri ve tutumlarını geliştirebilecekleri,
  • ulusal eğitim programımızla sentezlediğimiz, bir eğitim fırsatı

Bu program öğrencilerimize öğrenme sevgisini aşılarken değişen dünyanın gereksinimleri doğrultusunda beceri, tutum ve değerlere sahip olmalarını hedeflemektedir.

Amacımız     her    öğrencinin     gelişimine      uygun    öğrenme    fırsatları    yaratmak  ve öğrendiklerini günlük yaşamına yansıtmalarını sağlamaktır.

 Davranış biçimlerinden, sorumluluğa

  • araştırma becerilerinden düşünme becerilerine,
  • doğruluktan güvene

kadar birçok bilgi, beceri ve tutumla donanmış olan öğrencilerimizde en büyük çabamız, gelecekte farklılık yaratacak ve iş yaşamlarında onlara gerekecek özelliklerin temellerini ilköğretim yaşamlarında atabilmektir.

Bu amaçlar çerçevesinde hazırlanan eğitim programımız öğrencilerimizden, öğretmenlerimizden ve velilerimizden alınan düzenli geribildirimler doğrultusunda sürekli geliştirilmektedir.

İhsan Doğramacı Vakfı Özel Bilkent İlk ve Ortaokulu; tüm öğrencilerin yetenekleri doğrultusunda akademik ve sosyal becerilerini geliştirdikleri hayat boyu öğrenmeyi ilke edinmiş mutlu ve heyecanlı bir öğrenme ortamına sahiptir. Yenilikçi ve toplumun gelişmesine katkıda bulunan özgüvenli, bilgili, yetenekli ve sorumlu bireyleri küreselleşen dünyamızın yarınlarına hazırladığımız okulumuzda sizleri de konuk etmekten mutluluk duyarız.

Saygılarımızla.

Aysun GEMALMAYAN
İlkokul Okul Müdürü
Jale ATAŞALAR
Ortaokul Okul Müdürü